Çevreci Mutfaklar

Sağlıklı yaşam hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ancak sadece pişirip yediklerimizle değil, mutfak tasarımımızda da sağlıklı bir ortam yaratabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Biz TS-DS (@taners_sons) ekibi olarak, çevremize daha yararlı mekanlar tasarlamak peşindeyiz. Aşağıda, daha önce kullandığımız, ulaşılabileceğiniz malzeme ve ürünleri özetledik. Keyifle okumanızı dileriz. 

1. Smile-plastics tezgah

Kullanılan plastikleri çöpe atmak yerine, geri dönüşümden geçirerek ortaya çıkarılan bu kompozit malzemeyi tezgâhlarınızda kullanarak, mutfağınıza tamamen başka bir hava katabilirsiniz.

2. Kil boya

Yemek bölümünüzdeki aksan duvarınızı normal boya yerine kil ile kaplayıp, doğayı evinize taşıyabilirsiniz. 100% doğal olan bu malzeme, dokusuyla mekânınıza derinlik katarken aynı anda içerideki havayı temizlemeye yardımcı olur.

3. Mantar tabureler

Doğal bir malzeme olan mantar, bakterilerin üremesini de engeller. Meşe ağaçlarından mantar alımı, küredeki karbon miktarını düşürür! Daha çok mantar, daha temiz hava! Bu tabureler, herhangi bir mekânı samimileştirmede bire bir.

4. Ruh halinize iyi gelen renkler

Sarı renk, canlandırıcı ve aydınlatıcıdır; umut, mutluluk, neşe ve eğlence sunar. Bu güneş kaynağını evinize heykelsi bir şekilde taşımaya ne dersiniz?

Yazar: Mustafa Afşaroğlu
 
d
Merhaba! Sizi daha iyi tanıyabilmek ve stilinizi anlayabilmek için birkaç soru sormak istiyoruz.